Çiftliğimiz 2010 yılında Konya'nın Karapınar ilçesinin Yazamca Yaylasında 140.000 m2 alana kurulmuş ve zamanla modernizasyonu tamamlanmış 1. Kalite süt ve et üretilen bir çiftlik haline gelmiştir. Çiftliğimizde ki hayvanlarımızın kaba yeminin tamamını kesif yeminin bir kısmının kendi arazilerimizden tedarik ederek hayvanlarımızı besliyoruz. Tamamen GDO’suz ve Yerli Üretim ile sağlıklı sürüler yetiştirirken sağlıklı üretimde yapmak en önemli ilkelerimizden bir tanesidir.
Gurmepark Süre Çiftliği olarak İyi, Temiz ve Adil Gıdayı savunurken tüm girdilerimize son derece dikkat etmekteyiz. Çiftliğimizde ki ürettiğimiz sütün bir kısmını TORKU’ya satarken bir kısmını ise mamüle çevirip siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. 

                                  

Çiftlikte Hayat 

Sabah 4:00’da gün doğmadan hayat başlıyor.

Bir kısım çalışma arkadaşlarımız yemleme ve besleme ile uğraşırken bir kısım emekçilerimiz de sağım, buzağıyı emzirme ve genel kontrol ile uğraşıyor. 

Saat 08:00’da işler bitiyor ve herkes kahvaltıya geçiyor. Bu arada ineklerimiz güneşlenmeye çıkıyor. Çalışma arkadaşlarımız  tekrar 09:30 Gibi sahaya çıkarak günün hazırlıklarını yapıyorlar. Buzağı kulübelerinin temizlenmesi, ineklerin yataklarının temizlenmesi, yemlerin hazırlanması, yemliklerin temizlenmesi, sulukların temizlenmesi işleri ile saat 16:00’a kadar uğraşıyorlar. Gene tekrar bir kısım arkadaşlarımız yemleme ve besleme ile uğraşırken bir kısım arkadaşlarımız da sağım ve buzağı emzirme ile uğraşıyorlar.

                                 

 Bu arada kaynağını, yapılışını görmediğimiz ve bilmediğimiz hiçbir ürünümüzamıza almadık. İlkemiz iyi, temiz ve adil gıdayı insanlara ulaştırmak. Yapılmayanı yapmak isteyen Bilgen Süreç öncülüğünde bir kadın girişimci hareketi olarak kendi markasını oluşturduk. Tüm ürünlerimiz organik, doğal ve gurme tatlar olduğu için markamız “gurme” ismini taşımalıydı. Markamızın doğal olarak ulaşılabileceği bir duraktı, herkesin uğraması gereken. Gurmepark markası böyle oluşturuldu. 

                                   

                                                                   

                                 

                                 

                                 

                                 

                                 

                                 

                                

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR