Saganaki Peyniri Cevizli 500 Gr
Saganaki Peyniri Cevizli 500 Gr
Saganaki Peyniri Cevizli 500 Gr

Saganaki Peyniri Cevizli 500 Gr

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺42,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺35,75(KDV Dahil)
Küçük Hızlı Kargo Küçük Ücretsiz Kargo

Güvenilir Gıda Marketi Korunmuş Lezzetler Geleneksel Üretim

UCUZ VE SAHTE ÜRÜNLER SİZİN VE AİLENİZİN SAĞLIĞINA ZARAR VEREBİLİR !


 Saganaki Peyniri Cevizli 500 Gr

Hakkında

Pastorize edilerek hazırlanan inek sütü 73°C sıcaklığa kadar kaynatılarak 32°C -  33°C sıcaklığa düşene kadar bekletilir. Mayalanmak için hazırlanan %100 inek sütü mayalandıktan sonra bir süre beklemeye alınır. Peynirin bekleme süresi dışının jel kıvamına gelmesi ile sonlanır. Beklemeden çıkan peynirler su dolu kazanların içerisinde toplanarak mercimek tanesi büyüklüğünde ufalanır. Tamamen ufalanan ve parçalanan peynirler kazanların içinde 20 dk. bekletiletrek suyun peynirden ayrışması sağlanır. Suyun üstüne çıkan peynirler özel kalıplar ile sıcak suyun üstünden toplanır. Kalıplar ile toplanan peynir kazanda el ile yoğrulur ve uygun kıvama gelir. Bu yoğrulma sırasında ceviz eklenerek saganaki peynirinin aroması verilmiş olur. Eklenen ceviz ile hazırlanan peynirler kalıplara doldurulur. Kalıplarda peynirler 1 gün bekletildikten sonra 11°C sıcaklıktaki salamura suyunda bekletilmek üzere yerleştirilir. Salamura suyunun içerisinde 3 – 4 gün bekletilen peynirler aroması hazırlanmış şekilde olgunlaştırılması için özel odalarda bekletilir.

Peynirin olgunlaşması için en az 45 gün bekletilip dinlendirilmesi gerekmektedir. En az 45 gün bekletilen Cevizli Saganaki peyniri paketlendikten sonra sofralarınıza yer almak için satışa sunulur.

Birçok zahmetli ve sabır gerektiren işlemden sonra lezzetine kavuşan Saganaki en doğal ve taze hali ile sizlere sunulur. Unutulmaz lezzete sahip olan Tarçınlı Saganaki Peynirinin tadını çıkarmak size kalır. 

Peynir Yapısı : Orta Sertlik

Kullanılan Süt Çeşidi : İnek Sütü

Tavsiye Edilen Saklama Şekli :  0°C / 4 °C' de muhafaza ediniz.

Marka : Gurmepark

Menşei : Türkiye

Not: Ürün üretim aşaması ve bilgileri üreticiden bizzat edinilmiştir.

Kısaca denemek isteyenlere bir tarif verebiliriz. Pişirme ve içerik kısmı tamamen sizin damak tadınıza göre değişebilir. Örnek bir tariftir sizin elinizde Saganaki peyniri kat ve kat daha lezzetli hale gelecektir.

Saganaki Kızartılmış Peynir Tarifi

Aldığınız peyniri bir parmak kalınlığında keserek hafif suya tutun, ıslanan peyniri una batırın isteğe göre una batırdıktan sonra yumurta ve susama batırabilirsiniz. Önceden kızdırılmış yağın içerisinde hafif kızarana kadar pişirin. yanmaması için sık aralıklar ile alt üst yapınız fazla kalması peynirin erimesine yol açabilir. 

Kızardıktan sonra servis tabağına koyduğunuz peynirin üzerine hafif zeytinyağı gezdirin, yanında limon, domates, maydanoz gibi süsler ile servis yapabilirsiniz. Yanında reçel çeşitleri ile farklı lezzetler oluşturabilirsiniz. 

Afiyet Olsun

Benzer Ürünler